Güvenli Alışveriş


Verified by Visa - Secure Code :

Uluslararası Güvenlik Platformu, sanal alışveriş işlemlerinin güvenliğinin arttırılması için Visa tarafından geliştirilmiş en gelişmiş sistemdir. Sistemin Visa kredi kartları kullanımı için hazırlanan uygulamasına "Verified by Visa", MasterCard kredi kartları kullanımı için hazırlanan uygulamasına ise "SecureCode" isimleri verilmektedir.

SMS ile Ödeme Şifreli Doğrulama :

Sistem uyarınca, sanal ödeme işlemi sırasında müşteriye bankası tarafından ödeme şifresi sorulmakta ve böylece kart sahibinin kimliği doğrulanmaktadır. Bu sayede yetkisiz kişilerce kredi kartlarının internet ortamında kullanılmasının önüne geçilmesi sağlanmaktadır.

Sanal Pos - Virtual Point of Sale :

Elektronik ticaretin anahtarlarından biri de "Sanal POS" sistemlerdir. Web üzerinden ödeme söz konusu olduğunda sanal POS´lar devreye girer. Klasik alışverişlerde kullandığımız POS (Point of sale- ödeme noktası) cihaz ve sistemlerinin, web siteleri üzerinden alışveriş yapmaya olanak sağlayan şekline sanal POS -VPOS (Virtual point of sale) denmektedir. Kısaca buna Internet´e uyarlanmış POS da diyebiliriz.
Sanal POS ile alıcı-satıcı arasında online bir ödeme sistemi ve altyapısı kurulmuş olur. Sistem basit olarak, firmanın web sitesi üzerinden bilgilerini giren alıcının banka ve kredi kuruluşlarında olan hesabından, aldığı ürün veya hizmetin bedeli olan tutarın firmanın kendi banka hesabına geçmesine dayanır.

SSL 128/256 Bit Şifreleme (Secure Sockets Layer) :

Sanal POS işleyiş olarak oldukça güvenlidir. İşlemler bu süreç esnasında, dijital olarak şifrelenerek gerçekleştirilir. Güvenlik sistemleri SSL 128 / 256 bit´lik şifreleme algoritmasına dayanan dijital imza ve dijital sertifikalı şekilde gerçekleştirilir.
Ooyuncak.com olarak alışveriş deneyimlerinizi en güvenli şekilde yaşamanız için tüm ödeme ile ilgili işlemlerinizde güvenlik SSL Teknolojisi kullanılmaktadır. SSL Teknolojisi internet üzerinden yaptığınız alışverişler sırasında şahsi bilgilerinizi şifreleyerek güvence altına almaktadır.
Doldurduğunuz tüm formlar SSL Teknolojisi kullanıldığından dolayı kötü niyetli kişilerin erişimine kapalıdır.
Bu ödeme işlemleri sırasında, güvenli bir sitede olduğunuzu anlamak için iki şeye dikkat etmeniz gerekmektedir.
Bunlardan ilki, tarayıcınızın altında bulunan bir anahtar ya da kilit simgesidir.
Buna ek olarak içinde bulunduğunuz sayfanın adresinin başındaki "http://", "https://" olarak değişir.

Keyifli alışverişler.