İptal ve İade Şartları


İptal İmkanı

Siparişleriniz kargoya verilmeden iptal edebilirsiniz. İptal talebinizi iletmek için Bana Özel > Hesabım menüsü altında bulunan İade Taleplerim sekmesinden veya destek@ooyuncak.com e-posta adresinden veya
0(212)284 0042 - 0(505)084 0042 numaralı destek hatlarımızdan bize ulaşarak da yapabilirsiniz.

30 Gün Değişim & İade İmkanı

www.Ooyuncak.com sitesinden aldığınız ürünü, fatura tarihinden itibaren 30 gün (1 Ay) içerisinde faturanız ile iade edebilir, aynı tutarda başka bir ürün ile değişim yapabilir ya da karşılığında hediye çeki alabilirsiniz. Seçim kararı size ait olacaktır.

Ücretsiz İade Hakkı

İade etmek istediğiniz ürünler için kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Ücretsiz gönderiden faydalanabilmek için, paketinizi anlaşmalı olduğumuz UPS Kargo firması ile Ooyuncak'a ulaştırmanız gerekmektedir.
Diğer kargo şirketleriyle gönderilen iadelerde kargo ücreti alıcıya aittir.
Siparişinizi teslim aldıktan ve paketi açtıktan sonra, iade etmeye karar verirseniz, bu durumda "Ürün İade Etme Prosedürünü" takip etmeniz gerekmektedir (detayları "Mesafeli Satış Sözleşmesi"nde görebilirsiniz). Tüketici kanununa göre, "Sebep Göstermeden Cayma Hakkı" ürünü teslim aldığınız ilk 14 (on dört) iş günü içerisinde geçerlidir.
Bu süre içinde ooyuncak.com sitesinden almış olduğunuz ürünü faturası ile birlikte iade edebilirsiniz. Ürünün iade edilebilmesi için tahrip edilmemiş, paketi hasar görmemiş, tüm aksesuarları ile birlikte ve kullanılmamış olması gerekmektedir.

İade/Değişim Gönderimi

İade/Değişim formu, size gönderdiğimiz irsaliyeli faturanın arka yüzündedir. Gönderilmiş 2 nüshadan birini doldurmanız yeterli olacaktır.
İade/Değişim formunda iade ya da değişim talebinizi belirtip, iade etmek istediğiniz ürünün barkodu karşısına iade/değişim sebebini, değişim yapmak istiyorsanız da ilgili barkodun karşına yeni istenilen ürünün bilgilerini belirtmeniz gerekmektedir.
Ürünü geri gönderirken tarafınızdan doldurulmuş iade/ değişim formu paketin içine konulmalı, paketin üzerine ise size göndermiş olduğumuz iade/değişim etiketi yapıştırılmalıdır. Bu etiket üzerinde ALICI ADRESİ (OOYUNCAK) ve UPS Kargo - ALICI ÖDEMELİ MÜŞTERİ KODU (OOYUNCAK'A AİT KOD) bulunmaktadır. Bu nedenle ürünü kargoya teslim ederken herhangi başka bir bilgiye ihtiyaç duymayacaksınız.

İade Adresi:

Ooyuncak Elektronik Mağazacılık
Talatpaşa Caddesi, Harmantepe Mah. Tan Sok. 24/1, Gültepe, Kağıthane 34410 İstanbul
Telefon : 0(212)284 0042 - 0(505)084 0042

İade / İptal ettiğim ürünün ödemesini ne zaman geri alacağım ?

Ürünün durumunun iade şartlarına uygunluğu kontrol edilerek iade işlemi başlatılır. İade onaylandığında, en fazla 10 iş günü (yasal süre) içerisinde ürün ücreti kredi kartınıza iade edilir. Bu süre Ooyuncak'ın iade ettiğiniz ürünü teslim almasıyla başlar. İade talebiniz onaylandığında ve kredi kartınıza ürün tutarı iade edildiğinde tarafınıza e-posta ile bilgilendirme yapılmaktadır.

İade Koşulları

Sadece orijinal ambalajı bozulmamış, tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmemiş, başka bir müşteri tarafından satın alınabilecek durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilebilmektedir.
Ambalajı açılmış CD, DVD, PC ve Oyun Konsol CD'leri, Kozmetik(Parfüm), gıda ürünleri, iç giyim, kişiye özel tasarlanmış ürün ve akseuarlarda iade yapılamamaktadır.
İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte faturanın aslı ve sizdeki tüm kopyalarının gönderilmesi gerekmektedir. Faturasız ürünlerde iade kabul edilmemektedir.

Hediye Çeki Nedir ?

Hediye çeki, size özel bir kodu taşıyan sanal bir çektir. Size bildirilen çek numarası takip eden 6 ay süresince bedeli karşılığında kullanılabilir.
Tüm www.Ooyuncak.com adresinden yapacağınız alışverişlerinizde kullanılabilir.